Průvodce Berlínem

31.3.2016

Berlín je multikulturní město, ve kterém to prostě a jednoduše žije. Skvělé restaurace, útulné kavárničky, zajímavé památky, zbytky Berlínské zdi, hipsterské čtvrti, bleší trhy, vintage sekáče, parky… Navíc mi přijde, že je to město, kde se nejvíc pije pivo na veřejnosti. Není nic neobvyklého, že od rána do večera na ulicích potkáváš lidi s lahváčema berlínského piva v ruce. Pokud sem jedeš přes víkend, tak snad ani není možné nejít pařit do nějakého baru nebo klubu.

V tomhle článku se dočteš o nejzajímavějších místech, které při své návštěvě Berlína rozhodně nesmíš vynechat! Jo a jen tak pro inspiraci, na online turistickou mapu Berlína se všemi památkami se můžeš mrknout na webu berlin.de.

Jestli chceš navštívit muzea i památky, klidně využij Berlin Welcome Card, ve které máš jízdné na mhd a slevy na vstupy do muzeí, ZOO, Botanické zahrady, na Televizní věž atd., cena je 19,50 EUR.

Jaké památky v Berlíně navštívit?

Budova Říšského sněmu (Reichstag)

Zastávka U bahnu 55: Bundestag

Prohlídka je zdarma, ale nezapomeň si dopředu zarezervovat místa na stránkách bundestag.de, já na to trošku pozapomněla a už nebyla volná místa. Vybrat si můžeš ze tří různých prohlídek. Nevynechej návštěvu skleněné kupole, ze které je skvělý výhled na Berlín.

reichstag

Reichstag

Brandenburská brána

Zastávka U bahnu 55 a S bahnu S1, S2 a S25 : Brandenburger Tor

Jeden ze symbolů Berlína a Německé jednoty stojící na náměstí Pariser Platz. Vyfoť se tu, projdi se a pak pokračuj na prohlídku Reichstagu nebo na procházku do Tiergarten.

brandenburská_brána

Brandenburská brána

Checkpoint Charlie

Zastávka U bahnu 6: Kochstrasse/Checkpoint Charlie

Adresa: Friedrichstraße 43-45

Nejvýznamnější přechod mezi východním a západním Německem. Vyfotit se tu můžeš s převlečenými strážníky. Je tu spousta turistů, ale za vidění a fotku to stojí.

checkpoint_charlie (1)

Checkpoint Charlie

Památník holocaustu

Zastávka U bahnu 55 a S bahnu S1, S2 a S25 : Brandenburger Tor

Adresa: Cora-Berliner-Straße 1

2711 betonových kvádrů tvoří berlínský památník holocaustu, vzdávající památku zemřelým židům během druhé světové války. Nevím jestli úplně slouží tomu, čemu má, protože 90 % návštěvníků hraje mezi kvádry na schovávanou a baví se.

East Side Gallery

Zastávka U bahnu 1: Schlesisches Tor

Zastávka S bahnu 5, 7 a 75 : Berlin Warschauer Straße

Adresa: Mühlenstraße

Nejdelší zachovaná část Berlínské zdi, kterou přetvořili na 1 kilometr dlouhou galerii pod širým nebem. Je to příjemná procházka podél Sprévy, ale musíš počítat s tím, že tu potkáš hodně turistů.

east_side_gallery_berlín (3)

East Side Gallery

Muzejní ostrov (Museum Isle)

Zastávka U bahnu 2: Märkisches Museum

Součást dědictví UNESCO, 5 nejvýznamnějších berlínských muzeí na jednom ostrově.

muzejní_ostrov

Muzejní ostrov

 Televizní věž

Zastávka U bahnu 2: Alexanderplatz

Zastávka S bahnu 5, 7 a 75 : Berlin Alexanderplatz Bahnhof

Stojí přímo na Alexanderplatz a při toulkách Berlínem budeš mít pocit, že tě odevšad sleduje, protože kamkoliv se hneš, je na ní vidět. Vysoká je 368 metrů a vstupné do ní stojí 13 EUR. Vstupenky si nezapomeň koupit na stránce tv-turm.de.

berlin_televizni_vez (1)

Televizní věž

Zámek Charlottenburg

Zastávka U bahnu 7: Richard-Wagner-Platz

Zastávka U bahnu 2: Sophie-Charlotte-Platz

Největší berlínský palác, který je trochu z ruky, ale pokud cestuješ do Berlína jako já se Student Agency, máš to kousek o zástavky autobusu. My jsme se sem jeli podívat chvilku před odjezdem. V zámku jsme nebyli, ale park tu je hezký.

charlottenburg_berlín (3)

Charlottenburg

ZOO Berlín

Zastávka U bahnu 1, 2 a 9: Berlin Zoologischer Garten

Zastávka S bahnu 5, 7, 46, 75: Berlin Zoologischer Garten

Jestli do Berlína cestuješ s dětmi, nevynechejte návštěvu Berlínské ZOO. Vstupné je pro dospělého 14.50 EUR a do ZOO a akvária 20 EUR, pro děti jsou ceny 7,50 EUR a 10 EUR. Rodinné vstupné koupíš od 25 EUR. Berlínská ZOO je nejstarší ZOO v Německu a unikátem je, že tam mají pandu velkou!

panda_zoo_berlin

Mauer park

Zastávka U bahn 8: Bernauer Strasse

Nenápadný park, kde se konají bleší trhy, lidé se sem chodí bavit, popít společně pivo na dece, popovídat si.

V zadní části parku je vytvořen amfiteátr, kde se může kdokoliv projevit – zazpívat, promluvit k lidem, a tak pobavit návštěvníky parku. Atmosféra tu byla skvělá, stihli jsme pár skvělých zpěváků, kterým publikum fandilo a tleskalo.

mauer_park_berlín (4)

Mauer park

Park Tiergarten

Zastávka U bahnu 55 a S bahnu S1, S2 a S25 : Brandenburger Tor

Park hned za Brandenburskou bránou, kde se můžeš v podvečer projít. Přibližně v polovině parku je asi nejznámější berlínský kruhový objezd s Vítězným sloupem, památníkem válek za sjednocení Německa, ke kterému se dostaneš jedním z podchodů.

Muzeum DDR

Adresa: Karl-Liebknecht-Str. 1

Zastávka U bahnu 8: Alexanderplatz

Zastávka S bahnu 5, 7, 75: Alexanderplatz

Interaktivní a nejzábavnější muzeum v Berlíně. Vstupné je 7 EUR pro dospělého a člověk se tady zaručeně vyblbne.

DRIVE – Volkswagen Group Forum

Zastávka U bahnu 55 a S bahnu S1, S2 a S25 : Brandenburger Tor

Adresa: Friedrichstraße 84, Unter den Linden

Vstupné: zdarma

Až půjdeš berlínským bulvárem Unter den Linden směrem k Brandenburské bráně, zastav se na skvělé výstavě! Jedná se o výstavu sportovních automobilů všech značek koncernu Volkswagen. Je to ideální expozice pro milovníky rychlých aut, takže především pro muže. :) My viděli třeba Porsche 911, Audi R8, Lamborghini Huracan a spoustu dalších modelů. Do některých se dá i nasednout a obsluha tě vyfotí. Můžeš tu vidět i prototyp jednomístného elektrického vozidla budoucnosti Volkswagen Nils.

Expozice Topografie teroru

Zastávka U bahnu 6: Kochstrasse/Checkpoint Charlie

Adresa: Niederkirchnerstraße 8

Vstupné: zdarma

Expozice, která mapuje zločiny nacismu. Součástí je nejen venkovní, ale i vnitřní expozice, kterou najdeš na místě bývalé centrály jednotek SS. Výstava je tvořená dobovými fotografiemi, příběhy, promítáním filmů apod.

Líbil se ti tento článek? Sleduj Fijalku na Facebooku a staň se tak součástí naší cestovatelské rodiny!

1 comment

  1. Pingback: Nákupy a jídlo v Berlíně - Fijalka.cz | Fijalka.cz

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vánoční trhy Norimberk

V Norimberku to v době adventu žije, teda spíš celé město žije přicházejícími Vánoci. Po celém Norimberku jsou roztroušeny stánky se svařákem, v ulicích je vánoční výzdoba a všechen děj se přizpůsobuje nadcházejícímu vánočnímu času. Advent v Norimberku je prostě a jednoduše kouzelný a vánoční trhy jsou více než krásné. Kdy na vánoční trhy v Norimberku vyrazit? […]

Read more

Norimberk – miniprůvodce

Norimberk, kouzelné město vzdálené 300 kilometrů západně od Prahy. Nebudeš chtít přestat s touláním se uličkami starého města, focením vánoční atmosféry na jednom z nejkrásnějších vánočních trhů v Německu. Taky se tady nesmíš zapomenout posilnit skvělým svařákem a ještě skvělejšími norimberskými klobáskami, které mají více než 700 let dlouhou tradici. Prostě a jednoduše si tohle […]

Read more

Průvodce Berlínem

Berlín je multikulturní město, ve kterém to prostě a jednoduše žije. Skvělé restaurace, útulné kavárničky, zajímavé památky, zbytky Berlínské zdi, hipsterské čtvrti, bleší trhy, vintage sekáče, parky… Navíc mi přijde, že je to město, kde se nejvíc pije pivo na veřejnosti. Není nic neobvyklého, že od rána do večera na ulicích potkáváš lidi s lahváčema […]

Read more

Nákupy a jídlo v Berlíně

V předchozím článku Průvodce Berlínem, najdeš informace o památkách a zajímavých místech, která v Berlíně můžeš navštívit, teď ale na řadu přichází ta zajímavější část, a to kde se v Berlíně dobře najíst, kde si dát výbornou kvalitní kávu a kam za levnými nákupy. Je neuvěřitelně těžké vybrat si mezi stovkami berlínských restaurací a kaváren, a […]

Read more

Tipy jak nepromarnit čas při přestupu na letišti

Znáš to, máš před sebou dlouhý let a několikahodinové čekání na letišti při mezipřistání. Jak naložit s časem, abys ho celý nepromarnil? Není lepší využít čas k poznávání a získávání nových cestovatelských zkušenosti? Toť důležitá a zásadní otázka! Na některých světových letištích si můžeš čas zpříjemnit návštěvou muzea, koncertu, tropických zahrad nebo kina. Některá letiště nabízejí dokonce […]

Read more
Go top