Dlouhý stopover v Pekingu

Co dělat při dlouhém přestupu v Pekingu

Hodně z vás mi teď píše, že letí do Vietnamu a při cestě tam má kolem 20 hodin času v Pekingu před dalším letem. Na zpáteční cestě to mají cestovatelé letící přes Peking z Vietnamu kolem 15 hodin před dalším letem.

Pokud je to i tvůj příklad, tak mrkni na tenhle článek. Doufám, že ti pomůže a několikahodinový přestup na letišti v Pekingu využiješ naplno.

Jak na stopover v Pekingu

Protože jsem v Pekingu byla, tak bych vám chtěla dát nějaké tipy na místa, která byste za tu chvíli mohli stihnout navštívit.

Na začátek upozorňuji, že v Číně je to boj s angličtinou a moc se nedomluvíš, takže se na to psychicky připrav. Ale je to sranda a člověk zažije hodně vtipných situací. :) Veškeré rady na cestu do Číny jsem kdyžtak sepsala do samostatného článku.

Jak se z letiště v Pekingu dostat do centra

Vlakem (Airport Train)

Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do centra Pekingu z letiště, je vlakem. Jízdenka stojí 25 juanů (dá se koupit v automatech). Na letišti pak stačí sledovat cedule s nápisem Airport Express Train Station. Vlak tě doveze na stanici metra Dongzhimen, odkud můžeš pokračovat v objevování krás Pekingu.

Celá cesta vlakem z letiště do Pekingu má délku 28 kilometrů. Vlaky jezdí každých 10 minut od 6 do 22:30 hodin.

Veškeré informace ohledně Beijing Airport Train.

Taxíkem

cinske-taxi-2

Pokud do Pekingu dorazíš v době, kdy vlak nejezdí, je nejlepší využít místní taxíky. Nástupní sazba je 13 juanů.

Na začátek přidávám jen pár rad pro nezkušené:

 • Bacha na taxikáře, je to trochu jako u nás v Praze, kdy se hodně z nich snaží okrást cizince vyššími sazbami za kilometr. Nejlepší je předem se domluvit na částce, za kterou tě taxikář odveze na smluvené místo.
 • Dejte pozor na to, kam tě taxikář veze. Několikrát si společně na začátku zopakujte místo, kam chceš odvézt, aby bylo jasný, že opravdu pojedeš tam, kam chceš.

V Pekingu by člověk mohl strávit měsíc a stejně by neprozkoumal všechno, a tak jsem udělala takový výběr několika míst jako ochutnávku Pekingu.

Velká Čínská zeď. Ano či ne?

Velká čínská zeď

Asi nejdůležitěší věc na začátek je doba, kdy přiletíte do Pekingu. Pokud to bude ráno v dopravní špičce, tak vám rovnou nedoporučuji návštěvu Velké Čínské zdi, která je od Pekingu vzdálená cca 70 km a v dopravní zácpě je to peklo, protože se musí jet autobusem. Ale pokud máte pevné nervy a sílu po prvním letu, tak směle do toho. :) Veškeré informace najdeš v článku, který jsem věnovala právě Vělké Čínské zdi.

Mimo zmíněného autobusu, se na Zeď dá dostat rovnou taxíkem z letiště. Pronájem taxikáře stojí kolem 500 – 600 juanů.

Letní Palác

Letní palác, Peking

Asi jedno z mých nej míst v Pekingu. Pro mě to kdysi byla taková oáza klidu a pohody. Pro lepší orientaci mrkni na mapu.

Jak se sem dostaneš: linka metra 5, zastávka Beigongmen (vylezeš u severní vstupní brány) nebo zastávka Xiyuan (vylez výstupem C2 (jihozápadní výstup), vydej se západním směrem, dojdeš k východní vstupní bráně.

Otevírací doba: 6:30 – 18 hodin (7 – 17 mimo sezónu)

Vstupné: 30 juanů (20 mimo sezónu)

Náměstí Nebeského klidu a Zakázané město

Zakázané město, Peking

Náměstí Nebeského klidu je se svou rozlohou 40 ha největší náměstí na světě. Přímo tady se také nachází mauzoleum Mao Ce-tunga.

Hned opodál náměstí najdeš Zakázané město. V minulosti bylo sídlem císařů, ve kterém žili jen oni s těmi nejbližšími. Obyčejným smrtelníkům byl vstup zakázán. Pro lepší orientaci mrkni na mapu.

Jak se sem dostaneš: linka metra 1, zastávka Tiananmen Dong nebo Tiananmen Xi, linka metra 2 zastávka Qianmen Station (výlez A nebo B pak se vydej severním směrem)

Otevírací doba Zakázaného města: 8:30 – 17 hodin (8:30 – 16:30 mimo sezónu)

Vstupné do Zákazaného města: 60 juanů (mimo sezónu 40)

Chrám Nebes

Chrám nebes Peking (2)

Chrám Nebes v Pekingu je taková větší oddychovka. Krásný park, cvičí, zpívající Číňané a Chrám, ve kterém probíhaly modlitby za dobrou úrodu a sklizeň. Pokud budeš mít po prvním letu dost, tak tohle bude místo přímo pro tebe. :)

Jak se sem dostaneš: linka metra 5, zastávka Tiantan Dongmen, vylez výstupem A, dojdi k východní bráně.

Otevírací doba: 6:30 – 22:00 hodin

Vstupné: 15 juanů (březen – září), ostatní měsíce 10 juanů

Hutongy

Hutongy v Pekingu (2)

Hutongy jsou nízké jednopatrové domky, které tvořily původní zástavbu Pekingu. Jsou tu malé obchůdky a určitě tu objevíš plno zajímavých míst. Jo a mají tu restauraci s nejlepšími knedlíčky Mr. Shi’s Dumplings, adresa: 74 Baochao Hutong, Dongcheng.

Ve čtvrti hutongů se nikam nespěchá, na Peking je to hodně poklidné a příjemné místo.

Jak se z Pekingu dostat zpátky na letiště

Pokud jedeš vlakem, musíš se dopravit zpátky na zastávku metra Dongzhimen, odtud výtahem dolů do B1, kde si koupíš lístky, projdeš security check a výtahem B4 zase dolů.

Pokud máš nějaké dotazy, napiš mi dolu do komentářů a já se budu snažit odpovědět co nejdříve.

Další články o Číně.

Další místa, která stojí za návštěv v Pekingu.

Doufám, že ti tenhle článek pomůže při zahnání nudy při přestupu v Pekingu. :)

S láskou, Bára.

Líbil se ti tento článek? Sleduj Fijalku na Facebooku a staň se součástí naší cestovatelské rodiny!

2 comments

 1. Comment by Marek Pesko

  Marek Pesko Reply 26.7.2019 at 10:57

  Děkuji za všechny rady, rád bych se tě zeptal. Letíme s rodinkou přes Peking, kde máme 8hod přestup. Myslíš, že je reálné se dostat z letiště něco vidět a bezpečně chytit náš další let? Díky moc za cenné rady :)

  Marek

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 12.8.2019 at 15:05

   Ahoj Marku, těch 8 hodin je docela málo, myslím, že by to bylo hodně hektické, ale za zkoušku nic nedáte. :) Každopádně bych se nevydávala nikam po památkách, kde se musí stát fronta na lístky atd., aby vás to zbytečně nezdržovalo. Dej vědět, jestli jste se někam vypravili. :) Bára

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Letní palác, Peking

Dlouhý stopover v Pekingu

Hodně z vás mi teď píše, že letí do Vietnamu a při cestě tam má kolem 20 hodin času v Pekingu před dalším letem. Na zpáteční cestě to mají cestovatelé letící přes Peking z Vietnamu kolem 15 hodin před dalším letem. Pokud je to i tvůj příklad, tak mrkni na tenhle článek. Doufám, že ti […]

Read more

Podzimní putování za krásami Číny

Lenka je cestovatelka, profesí kriminalistka, jinak šťastně vdaná žena a mamka dvou dětí. V cestování jí nic nezastaví. Procestovala Evropu, Thajsko, Gruzii a letos i Čínu. Když jsem se jí zeptala na otázku, kde se cítí nejlíp. Odpověděla, že nejlíp je jí na horách (čímž je mi ještě víc sympatická ). Každý rok jezdí s […]

Read more

Jak se pracuje a žije v Číně

Verča, která o sobě tvrdí, že je univerzální cestovatelka (od backpacku, přes pohodlný klidný motel, po luxusní resort), žije už tři roky v Číně ve městě Changzhi se svým manželem. Po Číně cestují a poznávají její skryté krásy. Rádi vyrazí i do Thajska, které je jejich oblíbenou zemí, do které se rádi vrací. Dojmy z Číny Verča sepisuje […]

Read more

15 důvodů proč navštívit Čínu

Těch důvodů, proč navštívit Čínu je samozřejmě daleko víc, ale já jsem pro tebe vybrala ty nejvtipnější a nejúsměvnější, které tě doufám přesvědčí. Projdeš se po jedné z nejobdivovanějších památek na světě – Velké čínské zdi. K svačince si můžeš zakousnout nakládanou kuřecí pařátu a nikdo se na tebe nebude divně dívat. Můžeš se chopit […]

Read more

Šanghaj – co navštívit

Šanghaj je nejen kosmopolitní a moderní město, ale i finanční a ekonomické centrum. Slévá se tu dohromady moderní a tradiční čínská architektura. Ve čtvrti Pudong se můžeš procházet pod mrakodrapy a druhou nejvyšší budovou světa – Shanghai Tower (výška 632 metrů). Součástí moderního města je i stará čtvrť s malebnými starými domečky, křivolakými špinavými uličkami, na kterých se konají […]

Read more

Peking – co navštívit

Peking tě prostě a jednoduše dostane. Pojď se se mnou podívat na nejzajímavější místa Pekingu, která stojí za návštěvu. Bude to zážitek! Připrav se, že tam potkáš davy lidí, tak jejich návštěvu odlož spíš na všední den. Co navštívit v Pekingu Náměstí nebeského klidu (Tchien-an-men) Se svou rozlohou 40 ha je to největší náměstí na světě. Přímo […]

Read more

Základní poznatky z Číny

Po svém návratu jsem sepsala několik vtipných poznatků z Číny, které tě, doufám, lépe připraví na cestu na vlastní pěst. Před cestou do Číny Speciální očkování nepotřebuješ. Víza si vyřiď alespoň s měsíčním předstihem a hlavně na Velvyslanectví přijď se všemi doklady a formuláři, které vyžadují. Pokud jsi student, vezmi si s sebou průkaz ISIC, budeš […]

Read more

Dva roky v Číně

Helča je jedna z prvních studentů České zemědělské univerzity v Praze, která se vypravila na dva roky studovat do Číny. Jak se jí v Číně žilo, co všechno tam zažila, kam všude se podívala, jaké je to pít pivo z igelitového pytlíku a mnoho dalších informací najdeš v rozhovoru níže. Co tě přivedlo ke studiu […]

Read more

Takové ty čínské zábavy

Na to, kolik Číňanů je (aktuální počet je jedna a čtvrt miliardy), jim nemohu upřít jistou míru družnosti. Ať už při stání ve frontách, které mají v oblibě, nebo při zábavě a sportu. Je to přece příležitost k popovídání si a bujarým diskuzím. Všechny tyhle činnosti jsou kolektivní záležitostí. Číňané jsou také známí péčí o své tělo, […]

Read more

Nejlepší suvenýry z Číny

Přemýšlíš o tom, co přivezeš kamarádům, rodině či sobě jako suvenýr z Číny? Dala jsem dohromady tipy na dárky či suvenýry z Číny, které mě zaujaly, nebo jsem je sama koupila svým přátelům a blízkým. Pokud tě zajímá, jaké vybavení vozím na cesty, mrkni na článek Moje outdoorové vybavení. V čínských obchůdcích mají tolik věcí, ze kterých oči přecházejí. […]

Read more
Go top #footer { background-color: #FFFFFF; } #footer .copyright { color: ##696969; }