Dlouhý stopover v Pekingu

Co dělat při dlouhém přestupu v Pekingu

Hodně z vás mi teď píše, že letí do Vietnamu a při cestě tam má kolem 20 hodin času v Pekingu před dalším letem. Na zpáteční cestě to mají cestovatelé letící přes Peking z Vietnamu kolem 15 hodin před dalším letem.

Pokud je to i tvůj příklad, tak mrkni na tenhle článek. Doufám, že ti pomůže a několikahodinový přestup na letišti v Pekingu využiješ naplno.

Jak na stopover v Pekingu

Protože jsem v Pekingu byla, tak bych vám chtěla dát nějaké tipy na místa, která byste za tu chvíli mohli stihnout navštívit.

Na začátek upozorňuji, že v Číně je to boj s angličtinou a moc se nedomluvíš, takže se na to psychicky připrav. Ale je to sranda a člověk zažije hodně vtipných situací. 🙂 Veškeré rady na cestu do Číny jsem kdyžtak sepsala do samostatného článku.

Jak se z letiště v Pekingu dostat do centra

Vlakem (Airport Train)

Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do centra Pekingu z letiště, je vlakem. Jízdenka stojí 25 juanů (dá se koupit v automatech). Na letišti pak stačí sledovat cedule s nápisem Airport Express Train Station. Vlak tě doveze na stanici metra Dongzhimen, odkud můžeš pokračovat v objevování krás Pekingu.

Celá cesta vlakem z letiště do Pekingu má délku 28 kilometrů. Vlaky jezdí každých 10 minut od 6 do 22:30 hodin.

Veškeré informace ohledně Beijing Airport Train.

Taxíkem

cinske-taxi-2

Pokud do Pekingu dorazíš v době, kdy vlak nejezdí, je nejlepší využít místní taxíky. Nástupní sazba je 13 juanů.

Na začátek přidávám jen pár rad pro nezkušené:

 • Bacha na taxikáře, je to trochu jako u nás v Praze, kdy se hodně z nich snaží okrást cizince vyššími sazbami za kilometr. Nejlepší je předem se domluvit na částce, za kterou tě taxikář odveze na smluvené místo.
 • Dejte pozor na to, kam tě taxikář veze. Několikrát si společně na začátku zopakujte místo, kam chceš odvézt, aby bylo jasný, že opravdu pojedeš tam, kam chceš.

V Pekingu by člověk mohl strávit měsíc a stejně by neprozkoumal všechno, a tak jsem udělala takový výběr několika míst jako ochutnávku Pekingu.

Velká Čínská zeď. Ano či ne?

Velká čínská zeď

Asi nejdůležitěší věc na začátek je doba, kdy přiletíte do Pekingu. Pokud to bude ráno v dopravní špičce, tak vám rovnou nedoporučuji návštěvu Velké Čínské zdi, která je od Pekingu vzdálená cca 70 km a v dopravní zácpě je to peklo, protože se musí jet autobusem. Ale pokud máte pevné nervy a sílu po prvním letu, tak směle do toho. 🙂 Veškeré informace najdeš v článku, který jsem věnovala právě Vělké Čínské zdi.

Mimo zmíněného autobusu, se na Zeď dá dostat rovnou taxíkem z letiště. Pronájem taxikáře stojí kolem 500 – 600 juanů.

Letní Palác

Letní palác, Peking

Asi jedno z mých nej míst v Pekingu. Pro mě to kdysi byla taková oáza klidu a pohody. Pro lepší orientaci mrkni na mapu.

Jak se sem dostaneš: linka metra 5, zastávka Beigongmen (vylezeš u severní vstupní brány) nebo zastávka Xiyuan (vylez výstupem C2 (jihozápadní výstup), vydej se západním směrem, dojdeš k východní vstupní bráně.

Otevírací doba: 6:30 – 18 hodin (7 – 17 mimo sezónu)

Vstupné: 30 juanů (20 mimo sezónu)

Náměstí Nebeského klidu a Zakázané město

Zakázané město, Peking

Náměstí Nebeského klidu je se svou rozlohou 40 ha největší náměstí na světě. Přímo tady se také nachází mauzoleum Mao Ce-tunga.

Hned opodál náměstí najdeš Zakázané město. V minulosti bylo sídlem císařů, ve kterém žili jen oni s těmi nejbližšími. Obyčejným smrtelníkům byl vstup zakázán. Pro lepší orientaci mrkni na mapu.

Jak se sem dostaneš: linka metra 1, zastávka Tiananmen Dong nebo Tiananmen Xi, linka metra 2 zastávka Qianmen Station (výlez A nebo B pak se vydej severním směrem)

Otevírací doba Zakázaného města: 8:30 – 17 hodin (8:30 – 16:30 mimo sezónu)

Vstupné do Zákazaného města: 60 juanů (mimo sezónu 40)

Chrám Nebes

Chrám nebes Peking (2)

Chrám Nebes v Pekingu je taková větší oddychovka. Krásný park, cvičí, zpívající Číňané a Chrám, ve kterém probíhaly modlitby za dobrou úrodu a sklizeň. Pokud budeš mít po prvním letu dost, tak tohle bude místo přímo pro tebe. 🙂

Jak se sem dostaneš: linka metra 5, zastávka Tiantan Dongmen, vylez výstupem A, dojdi k východní bráně.

Otevírací doba: 6:30 – 22:00 hodin

Vstupné: 15 juanů (březen – září), ostatní měsíce 10 juanů

Hutongy

Hutongy v Pekingu (2)

Hutongy jsou nízké jednopatrové domky, které tvořily původní zástavbu Pekingu. Jsou tu malé obchůdky a určitě tu objevíš plno zajímavých míst. Jo a mají tu restauraci s nejlepšími knedlíčky Mr. Shi’s Dumplings, adresa: 74 Baochao Hutong, Dongcheng.

Ve čtvrti hutongů se nikam nespěchá, na Peking je to hodně poklidné a příjemné místo.

Jak se z Pekingu dostat zpátky na letiště

Pokud jedeš vlakem, musíš se dopravit zpátky na zastávku metra Dongzhimen, odtud výtahem dolů do B1, kde si koupíš lístky, projdeš security check a výtahem B4 zase dolů.

Pokud máš nějaké dotazy, napiš mi dolu do komentářů a já se budu snažit odpovědět co nejdříve.

Další články o Číně.

Další místa, která stojí za návštěv v Pekingu.

Doufám, že ti tenhle článek pomůže při zahnání nudy při přestupu v Pekingu. 🙂

S láskou, Bára.

Líbil se ti tento článek? Sleduj Fijalku na Facebooku a staň se součástí naší cestovatelské rodiny!

[fb_button]

20 comments

 1. Comment by Marek Pesko

  Marek Pesko Reply 26.7.2019 at 10:57

  Děkuji za všechny rady, rád bych se tě zeptal. Letíme s rodinkou přes Peking, kde máme 8hod přestup. Myslíš, že je reálné se dostat z letiště něco vidět a bezpečně chytit náš další let? Díky moc za cenné rady 🙂

  Marek

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 12.8.2019 at 15:05

   Ahoj Marku, těch 8 hodin je docela málo, myslím, že by to bylo hodně hektické, ale za zkoušku nic nedáte. 🙂 Každopádně bych se nevydávala nikam po památkách, kde se musí stát fronta na lístky atd., aby vás to zbytečně nezdržovalo. Dej vědět, jestli jste se někam vypravili. 🙂 Bára

 2. Comment by Petr

  Petr Reply 27.9.2019 at 20:55

  Ahoj,
  z některých zdrojů jsem se dočetl, že pokud mám přestup v Pekingu časově přesně jak popisuješ, nepotřebuji vízum na to, abych mohl opustit letiště je to pravda?

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 30.9.2019 at 21:35

   Ahoj Petře, je to tak. 🙂 Bára

 3. Comment by Věra Šlosarová Kajzrlíková

  Věra Šlosarová Kajzrlíková Reply 6.10.2019 at 13:11

  ahoj, mám dotaz 🙂 Poletíme do Austrálie a v Pekingu máme 20 hodin. Přiletíme v noci. Jaká je možnost něco prospat a něco vidět? Jde mi o to, že už budeme mít za sebou jenu probdělou noc a jednu ještě před sebou. Děkuji

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 2.11.2019 at 17:23

   Ahoj Věro, to máte plno času. 🙂 Já bych si zkusila pospat na letišti (nevím v kolik přesně přilétáte) a pak se do Pekingu vydala v brzkých ranních hodinách. Bára

 4. Comment by Jakub

  Jakub Reply 9.10.2019 at 20:20

  ahoj, mám v Pekingu přestup 11,5 hod., přiletíme ráno v 6, je nás 5 a chtěli by jsme na čínskou zeď. Stihneme to? Můžeme si stopnout vícemístné taxi přímo před letištěm nebo se dá někde rezervovat předem? Pustí nás vůbec z letiště, když je stopover kratší jak 12 hod.? DĚKUJI

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 2.11.2019 at 17:22

   Ahoj Jakube, to máte času dost, určitě to reálné je. Ohledně zdi, mrkni na článek Velká Čínská zeď z Pekingu. Já tam vždycky jela místními autobusy a taxi jsem nevyužila, ale vím, že lidi, co mají v Pekingu stopover, tak si dopředu rezervují taxi. Tak zkus google a dej kdyžtak potom vědět, jak to dopadlo a přes co jsi výlet rezervoval. Samotnou mě to zajímá a myslím, že to pomůže i ostatním cestovatelům. Užij si to a šťastnou cestu, Bára

 5. Comment by Robert Stiller

  Robert Stiller Reply 10.10.2019 at 14:04

  Ahoj Báro,
  China Air mi právě změnila letenky a místo tří hodin v Pekingu, tam budu 8 hodin.
  Udělal jsem si itinerář super rychlého výletu do Zakázaného města, prosím mohla by jsi mi říct jestli je to reálné:

  Přílet v 5:35
  Pasovka, (možné uložení zavazadel), přesun po letišti atd.
  7:00 – Airport expres to Peking
  7:30 – Dongzhimen (zastávka vlak i metro)
  Linkou 2 na zastávku Qianmen
  8:00 jsem na zastávce Qianmen
  Procházka (dle googlu 2 hodiny – počítejme raději 3,5 s pauzami na focením nějaký ty fronty atd.)
  Od zastávky Qianmen přes Zakázané město (horní branou ven) a pěšky na zastávku Dongzhimen (Nebo je časově lepší než jít pěšky vzít si taxi na Dongzhimen ???)
  11:30 – zastávka vlaku Dongzhimen
  12:00 jsme na letišti
  13:40 odlet

  Je to si dost nacpaný, ale myslíš, že se to dá stihnout ?
  Děkuji za odpověď a také za opravdu skvělý článek 🙂
  Robert

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 2.11.2019 at 17:18

   Ahoj Roberte, to by se dalo stihnout, ale raději bych na letiště dorazila dřív než ve 12 hodin. 🙂 Bára

  • Comment by lidka

   lidka Reply 6.11.2019 at 10:26

   Roberte, prosím už jste absolvoval? Dalo se to takto v 8 hod stopoveru stihnout? Děkuji

 6. Comment by Tomas

  Tomas Reply 23.10.2019 at 21:58

  Ahoj Báro, my letime v Pondělí. V Pekingu máme 15hodin. Myslíš ze když 9je hektickych 15 bude OK? Co by jsi za sebe delala? Díky moc Tom

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 2.11.2019 at 17:25

   Ahoj Tome, to je spousta času! 🙂 Já bych si vybrala jednu památku, která tě nejvíc láká a pak dala nějakou procházku po městě. Dej vědět, jak to šlo! Bára

 7. Comment by Peta

  Peta Reply 5.11.2019 at 15:32

  Ahoj, obracim se take s dotazem:) Mam v Pekingu layover 8,5 hod. Z toho co pises chapu, ze to je docela malo casu i na navstevu napr. Zakazaneho mesta atd. Puvodne jsem planovala rychly vylet na Zed (nejaka China agency tvrdi, ze na navstevu staci layover 7-8 hodin), ale mam strach ze zacpy na zpatecni ceste na letiste. Co bys mi prosim doporucila? Diky:)

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 11.11.2019 at 22:38

   Ahoj, záleží v kolik hodin přiletíš. Uvidíš jak to půjde a případně se můžeš jít projít alespoň po centru Pekingu a nasát trochu atmosféry. 🙂 Bára

 8. Comment by lidka

  lidka Reply 5.11.2019 at 18:14

  Prosím ty, co měli v Pekingu 8 hodin na trasit a podnikli nějaký výlet po městě a okolí, aby dali zpětnou info, jak se dá vše stihnout? Pokud někdo dopředu rezervoval taxi – uvítám jakýkoliv spolehlivý kontakt. Díky

 9. Comment by David

  David Reply 10.11.2019 at 14:26

  Krasný den Báro,

  příští rok v březnu nás čeká přestup v Pekingu, přílet ve 4:45 a odlet ve 20:00.
  Prosím o radu, Zakázané město a náměstí by neměl být problém? Vlakem na stanici metra, tam přestup na linku metra 2 a směr Qianmen Station ? 🙂 A zpátky úplně stejně? Doporučila by si ještě něco poblíž třeba? Nechceme se moc honit…
  Díky za odpověď, David

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 11.11.2019 at 22:40

   Ahoj Davide, to máte plno času, to je skvělý! Doprava je přesně tak jak píšeš. 🙂 To se dá stihnout určitě v pohodě. Pak můžete zajít někam na jídlo a pokud budete mít ještě dost energie, můžete se jít jen tak cournout městem. Uvidíš jak to půjde. Dej prosím potom vědět i pro ostatní jak to šlo. A užijte si to! 🙂 Bára

 10. Comment by Tomáš Kořistka

  Tomáš Kořistka Reply 19.1.2020 at 17:22

  Dobrý den, do Pekingu přiletíme 26.1.2020, tedy den po čínském novém roce. Zastávka je 20 hod. a chceme se podívat na Velkou čínskou zeď, nebo do Zakázaného města. Je lepší jet do Zakázaného města, a Velkou čínskou zeď navštívit za pár týdnů při návratu vzhledem k svátkům, nebo je to jedno?

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 26.1.2020 at 12:04

   Ahoj Tome, tuším že Zakázané město je teď uzavřené. 🙂 Zkuste Zeď, ale o svátcích bude všude ještě víc lidí než obvykle… 🙂 Krásný je Letní palác nebo čtvť hutongů, tam by nemuselo být tak přerváno. Bára

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Letní palác, Peking

Dlouhý stopover v Pekingu

Hodně z vás mi teď píše, že letí do Vietnamu a při cestě tam má kolem 20 hodin času v Pekingu před dalším letem. Na zpáteční cestě to mají cestovatelé letící přes Peking z Vietnamu kolem 15 hodin před dalším letem. Pokud je to i tvůj příklad, tak mrkni na tenhle článek. Doufám, že ti […]

Read more

Podzimní putování za krásami Číny

Lenka je cestovatelka, profesí kriminalistka, jinak šťastně vdaná žena a mamka dvou dětí. V cestování jí nic nezastaví. Procestovala Evropu, Thajsko, Gruzii a letos i Čínu. Když jsem se jí zeptala na otázku, kde se cítí nejlíp. Odpověděla, že nejlíp je jí na horách (čímž je mi ještě víc sympatická 🙂 ). Každý rok jezdí […]

Read more

Jak se pracuje a žije v Číně

Verča, která o sobě tvrdí, že je univerzální cestovatelka (od backpacku, přes pohodlný klidný motel, po luxusní resort), žije už tři roky v Číně ve městě Changzhi se svým manželem. Po Číně cestují a poznávají její skryté krásy. Rádi vyrazí i do Thajska, které je jejich oblíbenou zemí, do které se rádi vrací. Dojmy z Číny Verča sepisuje […]

Read more

15 důvodů proč navštívit Čínu

Těch důvodů, proč navštívit Čínu je samozřejmě daleko víc, ale já jsem pro tebe vybrala ty nejvtipnější a nejúsměvnější, které tě doufám přesvědčí. 🙂 Projdeš se po jedné z nejobdivovanějších památek na světě – Velké čínské zdi. K svačince si můžeš zakousnout nakládanou kuřecí pařátu a nikdo se na tebe nebude divně dívat. 🙂 Můžeš […]

Read more

Šanghaj – co navštívit

Šanghaj je nejen kosmopolitní a moderní město, ale i finanční a ekonomické centrum. Slévá se tu dohromady moderní a tradiční čínská architektura. Ve čtvrti Pudong se můžeš procházet pod mrakodrapy a druhou nejvyšší budovou světa – Shanghai Tower (výška 632 metrů). Součástí moderního města je i stará čtvrť s malebnými starými domečky, křivolakými špinavými uličkami, na kterých se konají […]

Read more

Peking – co navštívit

Peking tě prostě a jednoduše dostane. Pojď se se mnou podívat na nejzajímavější místa Pekingu, která stojí za návštěvu. Bude to zážitek! Připrav se, že tam potkáš davy lidí, tak jejich návštěvu odlož spíš na všední den. Co navštívit v Pekingu Náměstí nebeského klidu (Tchien-an-men) Se svou rozlohou 40 ha je to největší náměstí na světě. Přímo […]

Read more

Základní poznatky z Číny

Po svém návratu jsem sepsala několik vtipných poznatků z Číny, které tě, doufám, lépe připraví na cestu na vlastní pěst. Před cestou do Číny Speciální očkování nepotřebuješ. Víza si vyřiď alespoň s měsíčním předstihem a hlavně na Velvyslanectví přijď se všemi doklady a formuláři, které vyžadují. Pokud jsi student, vezmi si s sebou průkaz ISIC, budeš […]

Read more

Dva roky v Číně

Helča je jedna z prvních studentů České zemědělské univerzity v Praze, která se vypravila na dva roky studovat do Číny. Jak se jí v Číně žilo, co všechno tam zažila, kam všude se podívala, jaké je to pít pivo z igelitového pytlíku a mnoho dalších informací najdeš v rozhovoru níže. Co tě přivedlo ke studiu […]

Read more

Takové ty čínské zábavy

Na to, kolik Číňanů je (aktuální počet je jedna a čtvrt miliardy), jim nemohu upřít jistou míru družnosti. Ať už při stání ve frontách, které mají v oblibě, nebo při zábavě a sportu. Je to přece příležitost k popovídání si a bujarým diskuzím. Všechny tyhle činnosti jsou kolektivní záležitostí. Číňané jsou také známí péčí o své tělo, […]

Read more

Nejlepší suvenýry z Číny

Přemýšlíš o tom, co přivezeš kamarádům, rodině či sobě jako suvenýr z Číny? Dala jsem dohromady tipy na dárky či suvenýry z Číny, které mě zaujaly, nebo jsem je sama koupila svým přátelům a blízkým. Pokud tě zajímá, jaké vybavení vozím na cesty, mrkni na článek Moje outdoorové vybavení. V čínských obchůdcích mají tolik věcí, ze kterých oči přecházejí. […]

Read more
Go top
#footer { background-color: #FFFFFF; } #footer .copyright { color: ##696969; }