České Švýcarsko

Za krásami Národního parku České Švýcarsko

Na severu Čech, pár kilometrů od Děčína se nachází Národní park České Švýcarsko. Poprvé jsem tady byla před 6 lety v zimě, kdy jsem se vydala na mrazivý výlet zasněženými lesy k Pravčické bráně.

Až tento rok jsem se do Českého Švýcarska vydala znovu. Výchozím bodem byla malá obec Jetřichovice (má asi 400 obyvatel). Pitoreskní víska obklopená panenskou přírodou. Jetřichovice protíná hned několik turistických tras, které tě provedou krásami Českého Švýcarska. Je skvělým výchozím bodem na výlety a poznávání zdejší přírody.

Příroda Českého Švýcarska mě uchvátila hlavně hlubokými lesy, pískovcovými skálami, kapradím, které tě na každém kroku obklopuje, potoky s průzračně čistou vodou a neuvěřitelnými výhledy.

Co v Českém Švýcarsku vidět?

Dolský mlýnzbytky mlýna, natáčela se tady pohádka Pyšná princezna

Křížový vrchmísto s panoramatickým výhledem v Rynarticích

Malá Pravčická brána

Mariina skála místo se skvělým výhledem

Pavlinino údolí příjemná procházka údolím podél Chřibské Kamenice

Pravčická brána

Procházka podél Jetřichovické Bělé

Rudolfův kámen místo se skvělým výhledem

Skalní hrad Šaunštejn – místo se skvělým výhledem

Vilemínina stěna místo se skvělým výhledem

Ubytování České Švýcarsko

penzion starý mlýn (2)

Penzion Starý mlýn a bydlení na samotě u lesa

penzion starý mlýn (1)

Zapíchni to v Jetřichovicích, je to nejlepší místo odkud můžeš vyrážet na celodenní výlety po krásách Národního parku.

Bydleli jsem v penzionu Starý mlýn, který provozují dva mladí, usměvaví a příjemní lidé, kterým nevadí, když si člověk odnese natočené pivo do pokoje. 🙂 Pro ubytované nabízejí i polopenzi. Večeři či snídani si vychutnej v útulné jídelně nebo na venkovní terase, kde můžeš poslouchat zurčení potoka a malého vodopádu, pozorovat ptáky létající kolem pískovcové skály…

Penzion najdeš na samotě na samém konci Jetřichovic. Je to takový zelený ráj pro lidi (jako jsem já) žijící v rušných městech. Myslí tu samozřejmě i na děti a na obrovské zahradě jsou prolézačky.

Ubytování v penzionu doporučuji. Je vidět, že ho provozují lidé, kteří svou práci dělají s radostí, péčí a nadšením. Více informací najdeš přímo na stránkách penzionu.

[fb_button]

Výlety v Českém Švýcarsku

Z Jetřichovic na Křížový vrch

Nenáročná tůra tě zavede okruhem na Křížový vrch, ze kterého je panoramatický výhled na krajinu Českého Švýcarska, a i proto je jedním z oblíbených bodů krajinářských fotografů.   Stáhni si mapu výletu z Jetřichovic na Křížový vrch přímo do svého telefonu, ať se po cestě neztratíš. 🙂 Délka trasy: 13,9 kilometrů Délka výletu: 5 hodin Náročnost výletu: nízká Start […]

Read more

Za nejkrásnějšími výhledy Českého Švýcarska

Jeden z nejkrásnějších výletů v Českém Švýcarsku, na kterém uvidíš to nejkrásnější z něj. Pokud budeš v okolí Jetřichovic, tak tenhle výlet rozhodně nevynechej, protože za to stojí. Stáhni si mapu výletu nejkrásnějších výhledů Českého Švýcarska přímo do svého telefonu, ať se po cestě neztratíš. 🙂 Délka trasy: 17,8 kilometrů Délka výletu: 8 hodin (s mými častými […]

Read more
Go top
#footer { background-color: #FFFFFF; } #footer .copyright { color: ##696969; }