Peking – co navštívit

Nejzajímavější místa v Pekingu.

Peking tě prostě a jednoduše dostane. Pojď se se mnou podívat na nejzajímavější místa Pekingu, která stojí za návštěvu. Bude to zážitek! Připrav se, že tam potkáš davy lidí, tak jejich návštěvu odlož spíš na všední den.

Co navštívit v Pekingu

Náměstí nebeského klidu (Tchien-an-men)

Se svou rozlohou 40 ha je to největší náměstí na světě. Přímo zde se nachází mauzoleum Mao Ce-tunga. Pokud se do něj chceš vypravit, tak doporučuji vyrazit brzy ráno, protože tě bude čekat nekonečné čekání v dlouhé frontě Číňanů. U Maa tě nenechají ani zastavit, prostě kolem otevřené rakve jen projdeš v řadě dalších lidí.

Prohlédnout si tady také můžeš Památník Lidových hrdinů. Z náměstí si vyfoť pohled na Bránu Nebeského klidu s portrétem Maa, která je hlavním vstupem do Zakázaného města.

Jak se sem dostaneš: linka metra 1, zastávka Tiananmen Dong nebo Tiananmen Xi, linka metra 2 zastávka Qianmen Station (výlez A nebo B pak se vydej severním směrem)

Vstupné: neplatí se

Náměstí nebeského klidu, Peking

Pohled na Bránu Nebeského klidu, za kterou se nachází Zakázané město

Náměstí nebeského klidu

Náměstí nebeského klidu v Pekingu

Zakázané město

V minulosti bylo sídlem císařů, ve kterém žili jen oni s těmi nejbližšími. Obyčejným smrtelníkům byl vstup zakázán. Nyní je z něj Palácové muzeum. Výlet je to asi na půl dne, ale samozřejmě záleží na tom jak moc je člověk zvídavý. Na vstupenky se čekají dlouhé fronty. Odměnou za dlouhé čekání ti pak bude procházka tímhle zachovalým komplexem čínských budov. Pro lepší orientaci mrkni na mapu.

Zakázané město Peking (2)

Zakázané město v Pekingu

Zakázané město Peking (1)

Zakázané město v Pekingu

V některých domech jsou umístěné expozice z čínské historie.  Největší a nejstarší síní je Síň Nejvyšší harmonie, ve které se slavilo a probíhaly v ní korunovace. Celý pekingský palácový komplex je schopen pojmout pouhých 80 000 návštěvníků v jeden den, což o něčem vypovídá… 🙂

Jak se sem dostaneš: linka metra 1, zastávka Tiananmen Dong nebo Tiananmen Xi, linka metra 2 zastávka Qianmen Station (výlez A nebo B pak se vydej severním směrem). Vchod se nachází přes silnici z Náměstí nebeského klidu viz fotka výše.

Otevírací doba: 8:30 – 17 hodin (8:30 – 16:30 mimo sezónu)

Vstupné: 60 juanů (mimo sezónu 40)

Pokud tě zajímá, jaké vybavení vozím na cesty, mrkni na článek Moje outdoorové vybavení.

Qianmen Dajie

Je to pěší nákupní ulice poblíž Náměstí nebeského klidu, po které jezdí akorát stará tramvaj. Doporučuji tady navštívit obchůdek s čínskými hůlkami. Mají obrovský výběr hůlek všech cenových kategorií a já tu nakoupila dárky pro své blízké.

Nákupní ulice Qianmen Dajie Peking

Nákupní ulice Qianmen Dajie v Pekingu

Podél široké ulice najdeš jeden obchůdek za druhým.

Jak se sem dostaneš: linka metra 2, zastávka Qianmen, vylez ven jihozápadním nebo jihovýchodním výstupem

Jingshan park

Leží přímo naproti Zakázanému městu a z vrcholku kopce, ti bude odměnou nejen panoramatický výhled na Peking, ale i celý komplex Zakázaného města.

Jingshan park Peking

Pro fotku Zakázaného města shora se musíš dostat na vrcholek kopce v Jingshan parku.

Jak se sem dostaneš: linka metra 5, stanice Dongsi Station, ven vyjdi směrem na Exit C, autobusem 101 jeď na stanici Gu Gong (Forbidden City). Pokud jdeš předtím do Zakázaného města, tak jím stačí projít, park se totiž nachází hned za východem.

Otevírací doba: 6 – 21 hodin (mimo sezónu 6:30 – 20 hodin)

Vstupné: 2 juany

Letní palác

Moje nejmilejší místo v Pekingu, ve kterém jsem strávila bohužel jen pár hodin odpoledne. Ideálně bych si na návštěvu Letního paláce vyčlenila celý den a třeba se i projela na loďce po jezeře Kunming a kochala se pohledy na palácové stavby. Obyvatelé Pekingu se sem chodí procházet a užívají si upravených parků kolem jezera. Je to zelená oáza v rušném Pekingu. Zůstaň tu až do západu slunce, sedni si na břeh jezera a kochej se pohledy na zapadající slunce za kopce nad Pekingem. Pro lepší orientaci mrkni na mapu.

Letní palác, Peking

Loďky na jezeře Kunming, Peking

Letní palác, Peking

Bující vegetace na jezeře Kunming u Letního paláce

Letní palác Peking (2)

Upravené čínské parky kolem Letního paláce

Jak se sem dostaneš: linka metra 5, zastávka Beigongmen (vylezeš u severní vstupní brány) nebo zastávka Xiyuan (vylez výstupem C2 (jihozápadní výstup), vydej se západním směrem, dojdeš k východní vstupní bráně.

Otevírací doba: 6:30 – 18 hodin (7 – 17 mimo sezónu)

Vstupné: 30 juanů (20 mimo sezónu)

Hutongy

Město ve městě – Hutongy v Pekingu. Hutongy tvoří původní zástavbu Pekingu, jsou to malé, jednopatrové domky, mezi kterými vedou úzké ulice. Domky uvnitř nemají koupelnu, a tak jejich obyvatelé využívají veřejné toalety na ulicích. Je to cihlový domek s několika dírami v zemi, které samozřejmě nejsou oddělené žádnou stěnou či přepážkou, prostě se potřeba vykonává před všemi ostatními spoludřepícími. 🙂 Umyvadlo tady samozřejmě také není.

Hutongy v Pekingu (1)

V pekingských hutonzích se žije pomalu a pohodově

Hutongy v Pekingu (2)

Procházka uličkami hutongů v Pekingu

V hutonzích se za ničím nespěchá, panuje tu poklidná, příjemná atmosféra, lidé si tu žijí svým životem a čas příjemně plyne.

Tip: navštiv nejlepší restauraci s čínskými knedlíčky v hutonzích, je to Mr. Shi’s Dumplings, adresa: 74 Baochao Hutong, Dongcheng

Vstupné: neplatí se

Levné letenky do Číny

Chrám nebes

Chrám, ve kterém probíhaly modlitby za dobrou úrodu a sklizeň. Celý areál obklopuje přilehlý a upravený park, který stojí za procházku. Je místem setkávání starších obyvatel Pekingu, kteří sem chodí hrát čínské šachy. Někteří z nich se místo šachům věnují zpěvům, posilování, tancům či lítáním na hrazdě. 🙂

Chrám nebes Peking (2)

Chrám nebes v Pekingu

Chrám nebes Peking (1)

Park kolem Chrámu nebes

Jak se sem dostaneš: linka metra 5, zastávka Tiantan Dongmen, vylez výstupem A, dojdi k východní bráně

Otevírací doba: 6:30 – 22:00 hodin

Vstupné: 15 juanů (březen – září), ostatní měsíce 10 juanůBooking.com

Beihai park (Pej-chaj park)

Pekingský Beihai park byl původně součást Zakázaného město a plnil funkci císařských zahrad. Teď je veřejně přístupný a také k prasknutí nacpaný lidmi. Desítky loděk tu brázdí vodní hladinu a některé skoro nemohou projet. Procházka kolem jezera je příjemná a potkáš při ní i staré kaligrafy kreslící vodou na zem čínské znaky. V čínských pavilonech na vodě se vesele tančí a zpívá.

Beihai park Peking

Beihai park, na těchto ostrůvcích se Číňané vesele baví – tančí a zpívají

Zjištění: nesmí se sedět na trávě. My, nic netušící  a unavení, jsme to zkusili a během pár minut na nás přišli hlídači a byli jsme vykázáni. 🙂

Jak se sem dostaneš: linka metra 4, zastávka Ping’anli Station, vylez jihovýchodním výstupem, pak se dej na východ po Dianmen Xi Dajie, za cca 15 minut dojdeš k severní bráně.

Otevírací doba: 6:30 – 21:00 hodin

Vstupné: 10 juanů (březen – září), ostatní měsíce 5 juanů

Pekingská umělecká čtvrť (Art District)

Tak trochu pekingská hipsterská čtvrť. 🙂 Ano, i v Číně je tohle možné! 🙂 Jsou tu kavárničky, umělecké galerie, módní obchůdky.

umělecká čvrť Peking (3)

Jedna z galerií umění v pekingské umělecké čtvrti.

umělecká čvrť Peking (1)

Umělecké čtvrť v Pekingu

Jak se sem dostaneš: linka metra 10, zastávka Sanyuanqiao Station, vylez východem C, najdi autobusovou zastávku Sanyuanqiao . Jeď autobusem číslo 401 na stanici Dashanzi Lukou Nan.

Olympijský park v Pekingu

Návštěvu pekingského olympijského parku doporučuji naplánovat na večer, kdy jsou všechny stavby barevně nasvícené. Za návštěvu a větší pozornost stojí Národní stadion neboli Ptačí hnízdo. Pro lepší orientaci mrkni na mapu olympijského parku.

Olympijský park Peking (2)

Nasvícený stadion Ptačí hnízdo v olympijském areálu v Pekingu

Jak se sem dostaneš: linka metra 8 (byla vybudovaná speciálně pro Olympijské hry), stanice Olympic Sports Center Station, výlez B1 nebo B2

Přidávám ještě mapu mnou vytipovaných míst, které by měl každý navštívit v Pekingu, aby se ti lépe plánovalo a orientovalo.

Nejdůležitější je užít si Peking naplno a na všechna místa, která chceš navštívit, vyčlenit dostatek času, protože v Pekingu je všechno na dlouho a všude jsou většinou davy lidí a fronty.

[fb_button]

Líbil se ti tento článek? Sleduj Fijalku na Facebooku a staň se tak součástí naší cestovatelské rodiny!

14 comments

 1. Pingback: Nejlepší suvenýry z Číny - Fijalka.cz | Fijalka.cz

 2. Pingback: Velká Čínská zeď z Pekingu - Fijalka.cz | Fijalka.cz

 3. Pingback: To nejlepší z Číny za 14 dní - Fijalka.cz | Fijalka.cz

 4. Comment by Martina Vohralíková

  Martina Vohralíková Reply 23.9.2018 at 16:05

  Ahoj, chtěla bych se zeptat- budeme mít 15 hodin přestup v Pekingu, co byste nám doporučila vidět, abychom to stihli? Dají je koupit lístky do Zakázaného města i online?
  Děkuji moc, s pozdravem Martina

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 5.11.2018 at 9:36

   Ahoj Marti, lístky se, tuším, koupit online nedají. Já bych z letiště dojela do centra a šla se projít do Chrámu nebes nebo Letního paláce. Zakázané město je většinou šíleně narvané a hlavně se stojí fronty na lístky, tak abyste tam neztratili spoustu času. 🙂 Bára

 5. Comment by Gabriela

  Gabriela Reply 24.1.2019 at 16:17

  Dobrý den Barčo,
  velmi děkuji za Vaše inspirativní stránky. Mohla byste mi prosím poradit ?
  v květnu cestujeme přes Peking do Hanoje. Máme zde 20 hod. zastávku a rádi bychom se podívali na VČZ a pokud to půjde i do Letního paláce (ten mne láká více než zakázané město) a nebo Zakázaného města. Mohla byste nám poradit nebo doporučit nějakou agenturu ? Asi bychom v tomto případě neriskovali samostatné cestování, ale byli bychom rádi, kdyby nás někdo vyzvedl na letišti, vzal na památky a pak zpět na letiště. Předem děkuji za Vaši pomoc. Gábina

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 25.1.2019 at 17:28

   Ahoj Gabi, bohužel s agenturami zkušenost nemám. Ale pokud se bojíš jet na VČZ, tak do centra Pekingu to zvládneš v pohodičce. Doporučuji Letní palác, ten je opravdu úžasný. Metro v Pekingu je přehledné, takže se to dá. Těch 20 hodin mezi přestupy je opravdu supr čas (píšou mi cestovatelé, kteří mají 6 hodin mezi lety a chtějí na Zeď), tak se toho neboj, bude to zážitek. 🙂 Bára

   • Comment by Gabriela

    Gabriela Reply 5.2.2019 at 16:43

    Barčo zdravím a moc děkuji, už jsem studovala metro a snad vše zvládneme :o) Agenturu asi nakonec jednu vyzkoušíme, zkoušela jsem je poptat, protože VČZ bychom skutečně rádi viděli a bez agentury bych si to asi netroufla. Agentura nám nabídla VČZ a Letní palác + eventuelně Hutongy, to bychom zkusili při první zastávce, kterou máme 20 hod. A pak ještě máme cestou zpět z Vietnamu stop v Pekingu 15 hodin a to už jsme si říkala, že bychom jeli sami metrem na Náměstí nebeského klidu + Zakázané město a pokud bychom ještě stihli, tak i Chrám nebes.
    Jediné, se bojím, abychom zvládli vyřídit 24hod. víza a neměli jsme problém. Držte palce, ať se nám vše vydaří :o) Ještě jednou děkuji za vaše tipy a pěkné stránky a přeji mnoho
    cestovatelských zážitků. Gábina

    • Comment by Fijalka

     Fijalka Reply 14.2.2019 at 12:07

     Ahoj Gabi, budu držet palce a dej vědět jak to dopadlo. 🙂 Napsala bys mi pak s jakou jste jeli agenturou a jestli jste byli spokojeni? Užívej cestování a měj se krásně, Bára

 6. Comment by Wendy

  Wendy Reply 22.2.2019 at 22:35

  Dobrý den, moc děkuji za skvělý článek. Rada bych se zeptala – budeme mít v Pekingu 20 hod. přestup na cestě do Vietnamu a 15 hod po cestě zpět. Rádi bychom nějaký pohodovy program, pokud možno i s návštěvou nějaké zajímavé restaurace. Která z uvedených míst byste prosím pro tyto naše pauzy doporučila? Mne se líbí letní palác, přítel prahne po olympijském stadionu… A nějaký tip na dobré čínské jídlo nemáte? Předem moc děkuji za pomoc 🙂

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 26.2.2019 at 21:13

   Ahoj Vando, jsem ráda, že se článek líbil! 🙂 Letní palác je krásnej, ten doporučuji na 100%. 🙂 Těch restaurací je v Pekingu plno, prostě vlezte do té, která se vám bude zamlouvat, ale základ je obrázkové menu, protože se tam moc nedomluvíte. 🙂 Na cestě zpět klidně vyražte tam, kam chce přítel a spojte to třeba se čtvrtí hutongů (stará pekingská zástavba). 🙂 Dej vědět jak se vám tam líbilo, Bára.

 7. Pingback: Dlouhý stopover v Pekingu - Fijalka.cz | Fijalka.cz

 8. Comment by michael

  michael Reply 3.1.2020 at 14:48

  Báro, v červenci 20 letím do Číny. Mám na tebe dotaz ohledne jizdenek. Na odkazu co máš na stránkách se píše že ti jizdenky pošlou do hotelu. Neviš zda to funguje? Nikde jsem tam nenašel možnost poslat jizdenky on line na moji adresu. Díky. Michael

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 26.1.2020 at 11:59

   Ahoj, tuhle informaci bohužel nevím z vlastní zkušenosti. Dej vědět, prosím, i pro ostatní jak to proběhlo.Bára

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Letní palác, Peking

Dlouhý stopover v Pekingu

Hodně z vás mi teď píše, že letí do Vietnamu a při cestě tam má kolem 20 hodin času v Pekingu před dalším letem. Na zpáteční cestě to mají cestovatelé letící přes Peking z Vietnamu kolem 15 hodin před dalším letem. Pokud je to i tvůj příklad, tak mrkni na tenhle článek. Doufám, že ti […]

Read more

Podzimní putování za krásami Číny

Lenka je cestovatelka, profesí kriminalistka, jinak šťastně vdaná žena a mamka dvou dětí. V cestování jí nic nezastaví. Procestovala Evropu, Thajsko, Gruzii a letos i Čínu. Když jsem se jí zeptala na otázku, kde se cítí nejlíp. Odpověděla, že nejlíp je jí na horách (čímž je mi ještě víc sympatická 🙂 ). Každý rok jezdí […]

Read more

Jak se pracuje a žije v Číně

Verča, která o sobě tvrdí, že je univerzální cestovatelka (od backpacku, přes pohodlný klidný motel, po luxusní resort), žije už tři roky v Číně ve městě Changzhi se svým manželem. Po Číně cestují a poznávají její skryté krásy. Rádi vyrazí i do Thajska, které je jejich oblíbenou zemí, do které se rádi vrací. Dojmy z Číny Verča sepisuje […]

Read more

15 důvodů proč navštívit Čínu

Těch důvodů, proč navštívit Čínu je samozřejmě daleko víc, ale já jsem pro tebe vybrala ty nejvtipnější a nejúsměvnější, které tě doufám přesvědčí. 🙂 Projdeš se po jedné z nejobdivovanějších památek na světě – Velké čínské zdi. K svačince si můžeš zakousnout nakládanou kuřecí pařátu a nikdo se na tebe nebude divně dívat. 🙂 Můžeš […]

Read more

Šanghaj – co navštívit

Šanghaj je nejen kosmopolitní a moderní město, ale i finanční a ekonomické centrum. Slévá se tu dohromady moderní a tradiční čínská architektura. Ve čtvrti Pudong se můžeš procházet pod mrakodrapy a druhou nejvyšší budovou světa – Shanghai Tower (výška 632 metrů). Součástí moderního města je i stará čtvrť s malebnými starými domečky, křivolakými špinavými uličkami, na kterých se konají […]

Read more

Peking – co navštívit

Peking tě prostě a jednoduše dostane. Pojď se se mnou podívat na nejzajímavější místa Pekingu, která stojí za návštěvu. Bude to zážitek! Připrav se, že tam potkáš davy lidí, tak jejich návštěvu odlož spíš na všední den. Co navštívit v Pekingu Náměstí nebeského klidu (Tchien-an-men) Se svou rozlohou 40 ha je to největší náměstí na světě. Přímo […]

Read more

Základní poznatky z Číny

Po svém návratu jsem sepsala několik vtipných poznatků z Číny, které tě, doufám, lépe připraví na cestu na vlastní pěst. Před cestou do Číny Speciální očkování nepotřebuješ. Víza si vyřiď alespoň s měsíčním předstihem a hlavně na Velvyslanectví přijď se všemi doklady a formuláři, které vyžadují. Pokud jsi student, vezmi si s sebou průkaz ISIC, budeš […]

Read more

Dva roky v Číně

Helča je jedna z prvních studentů České zemědělské univerzity v Praze, která se vypravila na dva roky studovat do Číny. Jak se jí v Číně žilo, co všechno tam zažila, kam všude se podívala, jaké je to pít pivo z igelitového pytlíku a mnoho dalších informací najdeš v rozhovoru níže. Co tě přivedlo ke studiu […]

Read more
Go top
#footer { background-color: #FFFFFF; } #footer .copyright { color: ##696969; }