Vánoční trhy Norimberk

Užij si kouzelný adventní čas v Německu

V Norimberku to v době adventu žije, teda spíš celé město žije přicházejícími Vánoci. Po celém Norimberku jsou roztroušeny stánky se svařákem, v ulicích je vánoční výzdoba a všechen děj se přizpůsobuje nadcházejícímu vánočnímu času. Advent v Norimberku je prostě a jednoduše kouzelný a vánoční trhy jsou více než krásné.

adventni-norimberk

Vánoční trhy Norimberk

Kdy na vánoční trhy v Norimberku vyrazit?

Ideální pro návštěvu norimberských vánočních trhů je první adventní víkend. Ještě tu není tolik turistů, a tak si vánoční trhy a atmosféru užiješ v relativním klidu a bez davů vánocechtivých turistů. Ještě lepší je se sem vydat ve všední den, pokud ti ještě do konce roku zbývá pár dní dovolené, tak je můžeš využít.

Něco málo o vánočních trzích v Norimberku

Vánoční trhy v Norimberku jsou jedny z nejstarších v Německu. Jejich tradice sahá až do 16. století. Symbolem pro vánoční trhy je Jezulátko. Blonďaté dítko s loknami ve zlatých šatičkách, které na trzích můžeš potkat od úterý do pátku v 15 hodin.

Tento rok se trhy otevírají 25. listopadu v 10 hodin. Slavnostní otevření se bude konat téhož dne v 17:30 hodin. Otevírací doba vánočních trhů je od 10 do 21 hodin.

Co na vánočních trzích ochutnat

Na trzích ochutnej norimberské klobásky, mající tradici po více než 700 let. Jako dezert si dej vafli (ta pocukrovaná ve tvaru srdce je TOP) nebo tradiční norimberský perník a na zahřátí nic jiného než svařák.

norimberske-pernicky

Norimberské perníčky na vánočních trzích

Tipy a rady

Nejkrásnější výhled na hlavní adventní trhy, které se každoročně konají na Hauptmarktu, je z Kostelu panny Marie. Stačí vystoupat nahoru po schodech. Odměnou ti bude krásný výhled na červenobílé stříšky stánků.

Veškeré aktuální informace o vánočních trzích v Norimberku najdeš na oficiálních stránkách christkindlesmarkt.de, které jsou v angličtině.

Hlavní adventní trh najdeš na Hauptmarktu, ostatní menší trhy jsou roztroušené různě po městě. Mrkni na tenhle plánek, ať máš přehled, kde se co děje.

planek-vanocnich-trhu-norimberk

Vánoční trhy Norimberk


Jestli máte rádi adventní čas a chcete nasát vánoční atmosféru, je pro vás Norimberk jako stvořený. Vánoční atmosféra je tu cítit na každém kroku a celý Norimberk doslova žije Vánoci. Připravila jsem pro tebe také miniprůvodce po Norimberku, tak se ještě před cestou inspiruj mými tipy.

Líbil se ti tento článek? Sleduj Fijalku na Facebooku a staň se tak součástí naší cestovatelské rodiny!

1 comment

  1. Pingback: Norimberk - miniprůvodce - Fijalka.cz | Fijalka.cz

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vánoční trhy Norimberk

V Norimberku to v době adventu žije, teda spíš celé město žije přicházejícími Vánoci. Po celém Norimberku jsou roztroušeny stánky se svařákem, v ulicích je vánoční výzdoba a všechen děj se přizpůsobuje nadcházejícímu vánočnímu času. Advent v Norimberku je prostě a jednoduše kouzelný a vánoční trhy jsou více než krásné. Kdy na vánoční trhy v Norimberku vyrazit? […]

Read more

Norimberk – miniprůvodce

Norimberk, kouzelné město vzdálené 300 kilometrů západně od Prahy. Nebudeš chtít přestat s touláním se uličkami starého města, focením vánoční atmosféry na jednom z nejkrásnějších vánočních trhů v Německu. Taky se tady nesmíš zapomenout posilnit skvělým svařákem a ještě skvělejšími norimberskými klobáskami, které mají více než 700 let dlouhou tradici. Pokud tě zajímá, jaké vybavení […]

Read more

Průvodce Berlínem

Berlín je multikulturní město, ve kterém to prostě a jednoduše žije. Skvělé restaurace, útulné kavárničky, zajímavé památky, zbytky Berlínské zdi, hipsterské čtvrti, bleší trhy, vintage sekáče, parky… Navíc mi přijde, že je to město, kde se nejvíc pije pivo na veřejnosti. Není nic neobvyklého, že od rána do večera na ulicích potkáváš lidi s lahváčema […]

Read more

Nákupy a jídlo v Berlíně

V předchozím článku Průvodce Berlínem, najdeš informace o památkách a zajímavých místech, která v Berlíně můžeš navštívit, teď ale na řadu přichází ta zajímavější část, a to kde se v Berlíně dobře najíst, kde si dát výbornou kvalitní kávu a kam za levnými nákupy. Je neuvěřitelně těžké vybrat si mezi stovkami berlínských restaurací a kaváren, a […]

Read more
Go top
#footer { background-color: #FFFFFF; } #footer .copyright { color: ##696969; }