Glampování v Brdech

Luxusní kempování v srdci Brd

Hned na úvod tohohle článku by bylo asi fajn přiblížit pojem glamping těm, kteří neví, co znamená. Ti, kteří mají tucha, nechť směle přeskočí o odstavec dál.

Glamping ve zkratce znamená luxusní kempování. Je spojením slov glamorous a camping. Tenhle styl kempování ocení zejména ti, kteří nejsou nadšení do stavění stanu nebo přístřešku, spaní ve spacáku na tvrdé zemi a využívání toalety kdesi v přírodě. Na druhou stranu ho ocení i lidé jako já, která klasický kempování a přespávání v přírodě zbožňuje, ale na druhou stranu, proč si na víkend neužít trochu toho luxusu.

glamping brdy (35)

Kdybych chtěla ve zkratce vyjádřit to, jaký glamping v Brdech je, bylo by to asi takhle. Teplo krbu, les, ticho, mít přírodu na dosah, saunování, horká lázeň pod širým nebem, útulno, odpočinek a všechny starosti zahozený někde daleko za hlavou.

 

Jak to v takovém glampingovém stanu vypadá

Řekla bych, že glampingový stan je tak trochu jako jurta. Zjednodušeně řečeno je to kopule s přední průhlednou částí sloužící jako okno. Díky němu se budete cítit jako byste byli pořád venku. Ten výhled mě fascinoval v jakoukoliv denní dobu.

glamping brdy (26)

glamping brdy (13)

Ve stanu jsou kamna, takže se dá obývat celoročně. Nasekaného dřeva je dostatek, a tak si můžeš topit jak se ti zlíbí. My jsme tu byli na konci listopadu s 5 měsíčním Matějem a bylo to úplně v pohodě. Matěj, jakožto novodobý milovník interiérů a ohně, si tu přišel na své. Pro mrňata je k dispozici postýlka, ale co vám budu… Vydejte se sem raději bez dětí. Myslím, že je to ideální místo pro odpočinek ve dvou. Takže pokud máte hlídání pro mrně, jděte do toho! Ano, teď jsem se ukázala jako matka roku.

glamping brdy (14)

glamping brdy (20)

Na tyhle ranní kafíčka s kamny a timhle výhledem jen tak nezapomenu

Uvnitř stanu je pohodlná postel pro dva, kuchyňka se základním vybavením na vaření, surovinami a kávovarem, jídelní stůl a koupelna se záchodem a sprcháčem. V létě můžeš využívat gril, ohniště a venkovní posezení.

glamping brdy (23)

My jsme si podzimní večery užívali hlavně v sauně, kterou jsme měli pro sebe. Má tvar sudu a celou zadní část tvoří obrovské panoramatické okno, takže vidíš na protékající potůček a stromy. Sprcha s ledovou vodou je hned vedle venku.

glamping brdy (32)

glamping brdy (36)

glamping brdy (28)

Kdo si rád lebedí v horké lázni, ocení koupací sud. Kdyby byla jasná obloha, tak by se z něj parádně pozorovaly hvězdy. Tak trochu jako v horkých pramenech na Islandu! Pozorovat hvězdy můžeš hvězdářským dalekohledem, který najdeš ve stanu.

glamping brdy (29)

glamping brdy (30)

Kam na výlet

Kousíček od místa glampingu prochází Svatojakubská cesta, která po půl kilometru zabloudí do hlubokých brdských lesů. Po téhle cestě (je značená modrou značkou), můžeš dojít až na Třemšín. V létě to tu bude ideální na sběr hub (holinky a košík jsou samozřejmě k dispozici).

glamping brdy (3)

Jedinný mínus, který jsem objevila bylo to, že jsem s Matějem marně každý ráno ve 4 hodiny vyhlížela srnky na louce. Nepřišly.

Na konci chci říct, že jsem nesmírně ráda, že nejsme pozadu a takhle krásná místa vznikají i u nás. Pokud si budeš chtít na pár dní odpočinout v přírodě a nebude se ti chtít do hotelu/penzionu nebo do klasickýho stanu, tak víš kam vyrazit. Doporučuji to tady všemi deseti. Doufám, že všechny fotky, který jsem tam nafotila tě alespoň malinko přenesly do podzimní atmosféry, která tam byla.

Ještě doplňuji informaci, že se sem můžeš vypravit i s psem a plánuje se rozšíření o další glampingový stan.

Moc děkuju majiteli, Davidu Jehličkovi, za tyhle parádní dny.

Veškeré info najdete na ofiko stránkách glampingu Brdy.

Sledovat je můžete na Facebooku a Instagramu.

[fb_button]

Líbil se ti tento článek? Sleduj Fijalku na Facebooku a staň se součástí naší cestovatelské rodiny!

2 comments

 1. Comment by Petr

  Petr Reply 10.5.2020 at 19:46

  Díky za super tip na glampování v Brdech! Vůbec by mě nenapadlo, že tohle je už možné i u nás.

  Jak jste řešili nějaké soukromí? Protože v těmi „okny“ je asi dovnitř vidět, ne? To někdy nemusí být nejvhodnější pro výlet ve dvou 😉

  V klasickém kempu s tím člověk asi počítá, že kolem jsou lidé a soukromí není. Ale toto se tváří spíš jako samota.

 2. Comment by Valach

  Valach Reply 10.4.2023 at 18:46

  Glamping se mi zdá teď celkem frčí. Je toho v Česku čím dál více. Což je supr 🙂

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Go top
#footer { background-color: #FFFFFF; } #footer .copyright { color: ##696969; }