Kde se najíst v Budapešti

Moje nejmilejší místa, kde se dá dobře najíst v Budapešti.

Maďarská kuchyně není jen o pálivých papričkách a perkeltu. Chutě týhle kuchyně jsou báječný a v Budapešti můžeš vyrazit do spousty skvělých restaurací. Je ale potřeba řádně vybírat! :)

Kde se v Budapešti dobře najíst

Na doporučení kamarádky Verči se mi na seznamu restaurací dostalo místo Kisharang étkezde. Verče tuhle restauraci doporučila maďarka žijící v Budapešti jako jednu z nejlepších restaurací ve městě.

Nevím jak ty, ale já nemám ráda luxusní, drahý a obrovský restaurace, ve kterých vaří především pro turisty. Pokud jsi na tom stejně jako já, Kisharang bude tvůj splněný sen. :)

Budapešť (63)

Maličká, útulná restaurace s příjemnou, úslužnou, usměvavou a rychlou obsluhou a skvělým maďarským jídlem. Jestli budeš radši sedět venku na ulici nebo vevnitř je na tobě. Restaurace je většinou plná, takže si místa zarezervuj dopředu nebo počkej cca 15 minut jako my a nějaká místa se určitě uvolní.

Budapešť (66)

Jako předkrm jsme si dali maďarskou gulášovou polévku, která byla asi tou nejlepší gulášovou polévkou jakou jsem kdy jedla. Po ní následovalo něco jako hovězí na paprice s domácími noky (českému kuřeti na paprice se to ani zdaleka nepodobalo), vše jsme zapíjeli maďarským pivem Soproni.

Budapešť (64)

Maďarská gulášová polévka

Oba dva chody byly chuťově skvělé a nezbývá mi než tuhle levnou budapešťskou restauraci doporučit všem, kteří chtějí ochutnat poctivou maďarskou kuchyni. Večeře s polévkou, hlavním jídlem a pitím vyšla na přibližně 200 Kč.

Adresa restaurace Kisharang: Október 6. u. 17

Nejbližší stanice metra: linka M3 Arany János utca

Otevírací doba: každý den 11:30 – 21 hodin

Další doporučené a vyzkoušené restaurace, které jsem bohužel nestihla navštívit jsou:

Makos Guba – adresa: Krisztina krt. 65

Élesztőház – adresa: Tűzoltó u. 22

Budapešťské kavárny

Espresso Embassy

Pro milovníky kaváren jsem také něco málo otestovala, a to kavárnu Espresso Embassy. Našla jsem ji náhodně na Foursquare, kde má skvělé hodnocení, a tak jsem se jí rozhodla navštívit.

Budapešť (48)

Interiér kavárny

Hned na úvod musím říct, že kávu i dezerty tady mají báječné. Obsluha je příjemná a ochotně ti poradí s výběrem. Na její doporučení jsme zkusili maďarský židovský koláč, který se skládá z máku, povidel, tvarohu a dalších ingrediencí. Tenhle koláč byl top a jestli kavárnu navštívíš, určitě ho ochutnej.

Budapešť (46)

Židovský koláč

Ochutnali jsme i banánový a mrkvový koláč, všechny dezerty byly výborné. Navíc tu je příjemné posezení a hodně mladých lidí sem chodí pracovat.

Budapešť (47)

Kávu mají čerstvou a ceny jsou standardní. Espresso stálo 400 HUF (40 Kč), Flat White 650 HUF (65 Kč). Ceny dezertů byly kolem 500 – 650 HUF (50 – 65 Kč).

Budapešť (52)

Adresa: Arany János u.

Nejbližší stanice metra: linka M3 Arany János utca

Otevírací doba: všední den 9:30 – 19 hodin, sobota 9 – 18, neděle 9 – 17

Kavárna Ébreszto

Druhou skvělou kavárnou je kavárna Ébreszto. Najdeš jí kousek od Margaretina ostrova. Kafe i ostatní dobrůtky mají prostě báječný. :)

Zdroj: Instagram Ébresztő

Zdroj: Instagram Ébresztő

Zdroj: InstagramÉbresztő

Zdroj: InstagramÉbresztő

Největší zmrzlina v Budapešti

Největší točenou zmrzlinu si dej na křižovatce Oktogón, přímo u výlezu z metra vedle Burger Kingu. :)

Cena velké zmrzliny: 650 HUF (65 Kč)

Zastávka metra M1: Oktogón

Budapešť (54)

Trhy v Budapešti

V neděli jsme se byli podívat u hradu Vajdahunyad, kde se konaly místní trhy. Byla tady hromada stánků s jídlem, pitím a ručně vyráběným zbožím.

Největší fronty byly u stánků s maďarskými langoši.

Budapešť (78)

Měli tu i maďarský trdelník, který byl asi třikrát tak větší než ten český, protože prodávali celý kus tak jak ho vidíš na fotce.

Budapešť (76)

Nechyběly pivní vozy s výběrem maďarského piva.

Budapešť (77)

…a obrovské bochníky čerstvě upečeného chleba. :)

Budapešť (6)

Maďarské pivo

Na závěr ještě malý test maďarského piva. :) Nic nezkazíš pivem Soproni, které je dobrou volbou, protože je chuťově ok a je dost dobře pitelné. :) Další variantou je pivo Borsodi z pivovaru Borsod.

Budapešť (58)

Maďarské pivo Borsodi

Maďarská kuchyně je neuvěřitelně chutná, obzvlášť když víš do jaké restaurace či kavárny zajít. Věřím, že ti mé tipy budou k užitku a při své návštěvě Budapešti je uplatníš. :)

Nezapomeň omrknout i mého průvodce po zajímavých místech v Budapešti nebo tipy na levné ubytování v Budapešti.

Líbil se ti tento článek? Sleduj Fijalku na Facebooku a staň se tak součástí naší cestovatelské rodiny!

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ubytování Budapešť

Budapešť je hlavním městem Maďarska, a tak jsou zde nepřeberné možnosti ubytování. Já osobně ubytování moc neřeším, protože člověk stejně celý den chodí po městě a do pokoje se jde jen vyspat. Stačí mi složit hlavu v hostelu někde v centru města za nízkou cenu. Levné ubytování Budapešť Ideální variantou levného ubytování jsou hostely. Pokud se necítíš na bydlení […]

Read more

Kde se najíst v Budapešti

Maďarská kuchyně není jen o pálivých papričkách a perkeltu. Chutě týhle kuchyně jsou báječný a v Budapešti můžeš vyrazit do spousty skvělých restaurací. Je ale potřeba řádně vybírat! Kde se v Budapešti dobře najíst Na doporučení kamarádky Verči se mi na seznamu restaurací dostalo místo Kisharang étkezde. Verče tuhle restauraci doporučila maďarka žijící v Budapešti jako […]

Read more

Průvodce Budapeští

Teplo, slunce, super počasí, výborné jídlo a málo turistů, tak takový byl můj dubnový víkend v Budapešti. Krásné město na Dunaji, kde na tebe dýchne jižanská atmosféra a pohoda. Pro lepší orientaci a plánování si stáhni turistickou mapu Budapešti. Jak se do Budapešti dostat Do Budapešti jsme vyrazili v pátek v noci autobusem Student Agency, na místě […]

Read more
Go top