Jizerské hory tipy na výlety

Toulky mýma milovanýma Jizerkama

Jizerské hory, oblast do které jsem jezdila jako malá. Zimu jsme tu trávili na výletech na běžkách, léto na rozkvetlých loukách, v hlubokých lesích a sbíráním barevných sklíček v průzračných potocích. Jizerské hory jsou nejsevernější pohoří Česka, které je ideální k výletům do přírody.

Jizerské hory výlety

V létě jsou Jizerské hory rájem cyklistů. Oblíbená je především Jizerská magistrála vedoucí kolem Jizery. Na své si tu přijdou i turisté, jako jsem já. Jizerské hory jsou protkané sítí značených turistických tras, které vedou po lesních pěšinách, kde za celý den nepotkáš ani živáčka. Dá se tu dokonale užít klid a vnímat okolní přírodu.

V zimě jsou Jizerské hory skvělým místem pro běžkaře. S vytvářením běžkařských tratí se tady začalo už v roce 1984, a tak mají běžecké trasy v Jizerkách nejdelší historii v ČR. Jizerská magistrála má několik nástupních míst pro běžkaře, z nichž nejoblíbenější jsou Bedřichov, Jizerka a Josefův důl.

Pro aktuální informace o běžkařských trasách a jejich upravenosti v Jizerských horách sleduj skimapu a nebo si jednoduše stáhni zdarma do mobilu mapu běžeckých tras.

Jizerské hory tipy na výlety

Od Bukovce na polskou stranu Jizerek

Překrásný 18 kilometrový okruh nenáročným terénem po polské straně Jizerských hor. Nádherné výhledy, čistá příroda a svlažování v řece Jizeře. 🙂 Délka trasy: 18,3 kilometrů Čas: 5 hodin Náročnost: nízká Start a cíl: Pod Bukovcem Typ výletu: celodenní výlet 🍺 Počet hospod po cestě: občerstvení Pod Bukovcem, Orle a v osadě Jizerka 💡 Zajímavosti: Karlovský most přes Jizeru stál od roku 1901 a spojoval […]

Read more

Jizerka – kolem rašeliništ k vodní nádrži Souš

Nedělní deštivé ráno nás od celodenního výletu neodradilo, a tak jsme se vypravili od vodní nádrže Souš k rašeliništím Jizerky. Nakonec pršelo celý den a odpoledne padla pěkná mlha. Jizerka je nejvýše položená osada v Jizerských horách, najdeš ji ve výšce 862 m. n. m.. Jizerkou protéká potok se stejnojmenným názvem, podle kterého byla pojmenována. V osadě […]

Read more
Go top
#footer { background-color: #FFFFFF; } #footer .copyright { color: ##696969; }