10 míst, které můžeš v Londýně navštívit zadarmo

Objev Londýn zadarmo!

Objev Londýn! Letenky do Londýna se dají naštěstí sehnat za lidovou cenu, ale hodně lidí považuje tuhle anglickou metropoli za nesmírně drahou. Musím souhlasit s tím, že Londýn nepatří mezi nejlevnější evropská města, ale i tak tady můžeš navštívit několik míst úplně zadarmo a odlehčit své peněžence. Ať už chceš v Londýně strávit víkend nebo více dní, rozhodně stojí za návštěvu.

Pošmourné počasí a každodenní nečekané přeháňky, i tohle je nepředvídatelný Londýn. Ať už bude ošklivo či slunce, tohle město přímo láká k návštěvě interaktivního muzea nebo galerie, ve které se můžeš toulat hodiny a hodiny.

Sestavila jsem přehled nejzajímavějších muzeí a dalších míst, do kterých se můžeš vypravit za kulturou! Londýn je k tomu jako stvořený.

British Museum

Při návštěvě Londýna nesmíš v žádném případě opomenout návštěvu British Musea. Patří mezi TOP atrakce Londýna a je to jedno z nejstarších muzeí na světě. Expozice Antiky a Egypta je bezpochyby jedna z největších a nejlepších na světě. Nenech si ujít historické poklady jako jsou mumie, sarkofágy, Rosettská deska a další.

Adresa: Great Russell Street, London, WC1B 3DG

Otevírací doba: denně 10 – 17:30 hodin, pátek 10 – 20:30 hodin

britské muzeum

Britské muzeum Londýn

Muzeum Londýna (Museum of London)

Objev 450 000 let Londýna ve stálých galeriích i nových expozicích.

Adresa: 150 London Wall, London EC2Y 5HN, stanice Barbican, St Paul’s

Oteírací doba: každý den 10 – 18 hodin

Muzeum vědy Londýn

Interaktivní muzeum, kde si můžeš spoustu věcí vyzkoušet na vlastní kůži. Muzeum bylo založeno roku 1857, skýtá více než 300 000 exponátů, a to nejen o vesmíru, letadlech nebo vrtulnících.

Adresa: Exhibition Rd , London SW7 2DD, stanice South Kensington

Otevírací doba: denně 10 – 16 hodin

Přírodopisné muzeum Londýn (Natural History Museum London)

Muzeum, ze kterého jsem byla jako dítě unesená. Interaktivní výstavy, kostry dinosaurů, 5 metrů vysoká kostra diplodoka a další atrakce.

Adresa: Cromwell Road, London SW7 5BD, stanice South Kensington

Otevírací doba: denně 10 – 17:50 hodin

přirodopisné muzeum londýn

Přirodopisné muzeum Londýn

 

Národní galerie Londýn

narodni-galerie-londyn

Národní galerie, Londýn

Místo, na kterém budeš obdivovat překrásná díla umělců jako jsou Botticelli, Leonardo da Vinci, Rembrandt, Renoir či Van Gogh. Zadarmo můžeš jít i na prohlídku s průvodcem.

Otevírací doba: denně 10 – 18 hodin, v pátek 10 – 21 hodin

Moderní umění v Saatchi Gallery

Objev moderní umělecká díla mladých autorů. Tahle galerie podporuje umění prostřednictvím dočasných výstav.

Adresa: Duke of Yorks’s Building, Kings Road

Otevírací doba: denně od 10 do 18 hodin

British Library

Světové umělecké poklady, jako například první vydání Shakespeara, Gutenbergova bible, Velká listina práv a svobod (Magna Carta Libertatum), texty písní psané vlastní rukou Johna Lennona. Všechny tyhle skvosty jsou k vidění v Britské knihovně v Londýně.
Adresa: 96 Euston Road
Otevírací doba: pondělí, středa, čtvrtek a pátek 9:30 – 18:00 hodin, úterý 9:30 – 20:00 hodin, sobota 9:30 – 17:00 hodin, neděle 11:00 – 17:00 hodin

Venkovní divadlo The Scoop

Venkovní divadlo nedaleko londýnské radnice. Během léta se tu pořádají koncerty pod širým nebem, promítají filmy či hrají divadelní hry.

Adresa: Queen´s Walk, London SE1 2DB

Koncerty zdarma v kostele svatého Martina v polích

Moderní londýnský kostel, vydej se do krypty, ve které najdeš kavárnu a restauraci. Během oběda sem můžeš ve všední den zavítat na koncerty zdarma. Historie kostela sahá až do roku 1222

Adresa: Trafalgar Square

Holland Park

Holland Park je rozsáhlý park v centrálním Londýně. Žijí tu různé druhy savců a ptáků. V parku najdeš i překrásnou japonskou zahradu, oranžerii, tenisové kurty a hřiště kriketu.

Adresa: W8 6LU


 

Kde jsem informace o Londýně hledala já? Na stránkách visitlondon.com, které určitě omrkni i ty, protože tu najdeš další tipy na desítky míst, které v Londýně můžeš navštívit zadarmo.

Stáhni si do mobilu mapu deseti nejzajímavějších míst, které můžeš v Londýně navštívit zadarmo, ať se ti návštěva Londýna plánuje líp. Užij si tohle krásný město na Temži!

Líbil se ti tento článek? Sleduj Fijalku na Facebooku a staň se tak součástí naší cestovatelské rodiny!

2 comments

 1. Comment by R

  R Reply 20.10.2016 at 14:19

  a co Tate modern?

  • Comment by Fijalka

   Fijalka Reply 20.10.2016 at 15:18

   Ahojky, určitě jedna z dalších možností, udělala jsem výběr svých deseti nej. :) Přidávám odkaz na Tate Modern. Děkuji za další tip a měj se krásně. Fijalka

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Levné ubytování Londýn

Londýn je hlavním městem Anglie, a tak jsou zde nepřeberné možnosti ubytování. Hlavní otázkou je cena ubytování. Londýn nepatří mezi nejlevnější evropská města, ale i tak se tady dá ubytovat za přijatelnou cenu a v blízkosti centra, čímž ti odpadnou náklady na dopravu. Já ubytování moc neřeším, protože jsem stejně celý den pryč a večer mi stačí, […]

Read more

10 míst, které můžeš v Londýně navštívit zadarmo

Objev Londýn! Letenky do Londýna se dají naštěstí sehnat za lidovou cenu, ale hodně lidí považuje tuhle anglickou metropoli za nesmírně drahou. Musím souhlasit s tím, že Londýn nepatří mezi nejlevnější evropská města, ale i tak tady můžeš navštívit několik míst úplně zadarmo a odlehčit své peněžence. Ať už chceš v Londýně strávit víkend nebo více dní, rozhodně stojí […]

Read more
Go top